Kaur Motorspordile Tartus kaks meistritiitlit

Selle aasta Tartu Rallist, mis toimus 23.-24. Septembrini, võtsid osa kolm Kaur Motorsport ekipaaži: Egon Kaur ja Silver Simm (Mitsubishi Lancer Evo IX), Priit Koik ja Uku Heldna (Mitsubishi Lancer Evo VIII) ning Valev Vähi ja Jako Rüütelmaa (BMW Compact).

14369897_510822229123099_9022699765100909148_n

Egon Kaur / Silver Simm – Tartu Ralli 2016 avatseremoonia

Ralli esimene päev algas kahe katsega, millest esimene oli kruusakatse ning teine Tartu linnakatse. Esimesel katsel tegid sõiduvea Koik/Heldna, kes lõikasid mahapöördes sisekurvi liiga palju ning läksid nina ees kraavi. “Lôikasime ühes kitsas mahapöördes liiga palju, väänet polnud piisavalt taga ning vajusime auto esiotsaga kraavi,” sõnas Priit. “Sinna kulus umbes kaks minutit, enne kui meid välja saadi. Siinkohal meie suurimad tänud abistajatele!”

Egon Kaur ja Silver Simm alustasid samuti rallit väikese sõiduveaga.”Tegin kohe esimeses kurvis vea ja pidin tagurdama, aga õnneks oleme konkurentsis,” sõnas Egon peale esimest päeva.

Teine päev kulges meie sõitjatele sujuvalt: Egon ja Silver suutsid võita teise päeva esimese katse ning võtsid üle liidriohjad, mida nad kordagi enam ei loovutanud.

“Teise päeva plaan oli kohe hoog üles saada ning võtta korraliku vahega katsevõidud kruusakatsetelt, eriti uutelt katselõikudelt.”, sõnas Egon. “Plaan õnnestus, teisel läbimisel suurendasime vahet veelgi ning viimased kaks katset juba kasutasime olemasolevat vahet turvaliseks finishiks.”

Tänu ralli võidule on Egoni ja Silveri punktivahe klassis N4 ning ABS järgmistega piisav, et võtta ära meistritiitlid mõlemas klassis!

Tubli tagasituleku teise päeva vältel tegid Priit ja Uku, kes suutsid võtta tihedas konkurentsis ühe katsevõidu ning tõusta E12 klassi kolmandale kohale.

Priit Koik sõnas teise päeva kohta: “Päeva esimene pool olime väga toored ja usaldust kiiretes kurvises ei olnud. Teisel poolel hakkas enesekindlus vaikselt tagasi tulema ning tasapisi ehitasime jälle kiirust üles. Viimaseks katseks saime juba rahuldava tulemuse – kui oleks veel 50km katseid olnud, oleks võib-olla testis saavutatud kiiruse tagasi saanud.”

“Siiski oleme rahul absoluudi seitsmenda ja oma klassi kolmanda kohaga. Lisaks saime ka maksimumpunktid punktikatselt, mis kindlasti on väga väärtuslikud, arvestades praegust punktiseisu klassis E12. Saaremaal tuleb tuline vôistlus meistritiitli pärast!”

Valev Vähi ning Jako Rüütelmaa sõitsid terve ralli võideldes mitte kellegi teise kui iseendaga. Kuna Tartu Ralli 2016 oli kõige esimeseks võistluseks mõlema Valevi ning Jako jaoks, siis pidid nad lihtsalt lõpuni jõudma.

Valev sõnas: “Super hea meel oli lõpuni jõuda ilma ühegi kriimuta. Esimene ralli tuleb alati kindlalt lõpuni tulla, sest võidusõit käib ainult iseendaga. Aegu ei võrrelnud ja meil polnud ju midagi ega midagi püüda vaid iseend ja teistele, kes meisse uskusid, tõestada, et saame hakkama.”

“Tõdemus on see, et auto võib ära lõhkuda väga lihtsatest näpukatest ja eriti siis, kui puudub kogemus suurtel kiirustel rööpas püsimisest ja muudest olulistest detailidest. Nagu esimesel katsel oli näha – 40 m pärast starti olid mõned juba posti otsa jõudnud ja auto katki teinud.”

Näeme järgmisel korral, Saaremaa Rallil!

Facebook
Twitter