Kaur Motorsport suurendas Lõuna-Eestis edumaad

14. korda toimunud Lõuna-Eesti Ralli pakkus meie meeskonnale palju erinevaid emotsioone ning üldiselt lõpetati ralli positiivse noodiga.

Esimene päev haarasid Egon ja Silver kohe ralli liidriohjad ning suutsid päeva domineerida, võites kõik neli katset. Päeva lõpuks oldi Markko Märtinist ja Kristo Kraagist (Ford Focus RS WRC ’03) ees 6 sekundiga. Priit Koik ja Uku Heldna suutsid tõusta absoluutarvestuse neljandaks, E12 klassi esimeseks. Tõotas tulla põnev teine päev.

Teisel päeval juhtus see, mida kõik ootasid: Märtin/Kraag võitsid 6.6 sekundiga teise päeva esimese katse ning haarasid koheselt juhtohjad enda kätte ja sealt alates teda enam peatada ei saanud keegi. Egoni ja Silveri jaoks polnud veel võitlus kohtade eest läbi, sest nende taga olid Rainer Aus/Simo Koskinen, kes olid ühe suurema vea kaugusel.

Kuid ka see võitlus sai kiire lõpu: seitsmendal katsel pidid kahjuks Egoni ja Silveri suurimad meistrivõistluste konkurendid Rainer ja Simo teelt väljasõidu tõttu katkestama. Raineri katkestamine tõstis kolmandale kohale nr. 6 all sõitvad Priit Koik ja Uku Heldna, kes hoidsid kuni hoolduseni kolmandat kohta. Hoolduses tuli aga kahjuks siduriketta vahetamisega vastu võtta 4m40s ajatrahv, mis kukutas mehed top 10st välja.

Probleemidevabalt sõitnud Egon ja Silver jõudsid õnnelikult finišisse ja seda absoluutarvestuse teisel kohal, N4 klassi esimesena. Priit Koik ja Uku Heldna suutsid mõned kastanid tulest välja tuua ning said tubli E12 klassi kolmanda koha.

Egon Kaur sõnas:

“Teed olid väga ägedad, ühed parimad, mida Eestis leida võib. Õnneks meil kõik sujus, ühtegi probleemi ega muret polnud. Raineri katkestamise järgselt andsime tempos järjest rohkem järgi, kuna vahed olid suured ja võimalik oli ainult kaotada.”

“Priit ja Uku tegid head tööd ning haarasid hetkeks ABS kolmanda koha, kahjuks hea tulemuse rikkusid probleemid siduriga. Päeva tegid aga paremaks meie teiste “õpilaste” suurepärased sooritused, Ringenberg/Heina ja vennad Subid võtsid mõlemad klassivõidud ning samaegselt toimunud Leedu rallil olid võidukad Žalad.”

 

Fotod: Erik Lepikson

 

Facebook
Twitter