Lõuna-Eestist poodium ja klassivõit

2017. a. Lõuna-Eesti Ralli läks Kaur Motorspordi jaoks ajalukku rallina, kus olid rajal mõlemad meie endi poolt ehitatud Prototüüp ralliautod Ford Fiesta. Pärast pikki ehituskuid sai lõpuks valmis ka Egoni ja Annika auto, mis läbis enne rallit ka 150. kilomeetri pikkuse testi.

Rallile läksime vastu nelja ekipaažiga: nr. 4: Egon Kaur/Annika Arnek, nr. 14: Priit Koik/Silver Simm, nr: 15: Anre Saks/Rainer Maasik ning nr. 58: Martin Saar/Martin Valter.

Terve ralli vältel suutsid kõik meie meeskonnad näidata suurepärast kiirust ning peale esimest päeva olid nii Egon kui Priit üldarvestuse top 10-s. Teisel päeval pidid kahjuks tehnilistele probleemidele alla vanduma nii Priit kui ka Anre. Kui Priit sai veel jätkata, kuigi suure ajakaotusega, siis Anre pidi oma klassi kolmandalt kohalt katkestama. Samuti saatsid tehnilised viperlused ka meie viimast ekipaaži, Saar/Valter, kes sellest hoolimata võitsid mitu katset ning ka ralli klassis EMV8.

Peale pikka võitlust Gross/Mõlderiga pidid ralli lõpuks Egon ja Annika ikkagi leppima teise kohaga. Egoni ja Annika kiirus uue Proto autoga näitab seda, et meeskond liigub õiges suunas ning autode ehitus on vägagi õnnestunud.

Egon Kaur sõnas:

“Auto tundus väga hea ning seda oli näha ka aegadest.

Vedrustus pakkus kohe esimestest kilomeetritest head tagasisidet ning lubas meil kiirelt hoo üles saada. Testikilomeetreid olime läbinud eelnevalt vaid 150km, mis proto kohta on väga vähe ning pidime arvestama võimalike probleemidega. Kuigi mõned tehnilised viperused tekkisid, siis saime kõigist võistluse jooksul jagu ning üldises plaanis kestsid mõlemad autod väga hästi.

Kahjuks läksime rehvivalikuga alt ning kaotasime väärtuslikke sekundeid, ent lõpptulemusega peab rahul olema – tõestasime, et Kaur Motorspordi ehitatud kooslus on väga kiire juba värskelt garaažist välja veeredes. Lisaks saime palju infot, kuidas autosid juba lähitulevikus veel kiiremaks teha.”

FOTOD: Urmo Sibul

Facebook
Twitter