Rally Estonia 2016 – Tehnikaspordi võlud

Ralli polnud meie omade jaoks kuigi pikk: kaheksandal katsel tuli kahjuks üldseisu kolmandalt kohalt katkestada kütusesüsteemis purunenud tihendi tõttu. Tihendist leiab altpoolt ka pildi.

Algas kõik Egoni ja Silveri jaoks hästi: teisel katsel suudeti näidata juba väga head kiirust, jäädes maha ainult Alexey “Astronaut” Lukyanukist ja seda vaid 1.7 sekundiga.

Kuni kolmanda katseni suudeti hoida veel teist kohta, kui siis hakkasid R5 autod pehmetel, rööbastes teedel oma võtma: Egon ja Silver kukkusid kolmandaks, neist möödusid Fabia R5-l sõitvad Sirmacis/Kulšs.

Nende taha jäi vaid üks kiirematest R5 masinatest, kelleks olid Kajetanowicz/Baran, keda kuni katkestamiseni suudeti selja taga hoida.

Egon sõnas:

“Sõidu osas tegi rõõmu see, et saime kohe hommikul hea hoo üles ning pigem teistel tundus ärkamisega probleeme olevat, mis minevikus põhiliselt just minu probleem on olnud. Lisaks nägin kohti, kus kiiruse osas veel ruumi oli, ideaalse soorituse puhul oleks võimalik olnud ka mõni katse võita.”

“Katkestamise osas sai saatuslikuks kõige puhtakujulisem ebaõnn.”

“Silveri enesetunne polnud võistlusel kõige parem ning eks see natuke ka tema tööd raskemaks tegi. Samas tulemused räägivad enda eest.”

“Korraldus oli vägev ja väga heal tasemel, nuriseda oleks ainult võimalik pika katse uue lõigu osas, mis kohati väga raskesti läbitavaks muutus.”

Silver sõnas:

“Katkestada nii kõrgest konkurentsist on loomulikult kahju, aga tegu siiski tehnikaspordiga ja kõike võib juhtuda.”

“Muus osas nii palju, et Egon oli üli tasemel, aga mina see kord mitte.”

“Haigus kimbutas korralikult ja ainult rohtusid võttes sai asi enam vähem kontrolli all hoitud.”

Rallirajalt fotod: Urmo Sibul

 

Facebook
Twitter